Prirodna kozmetika za bebe bez veštačkih sastojaka

09/05/2022

Prirodna kozmetika za bebe postaje sve popularnija, ne samo zato što je bezbednija za odojčad, već i zato što mnogi roditelji veruju da je bolja za bebinu kožu. Neki od sastojaka u konvencionalnoj kozmetici mogu biti jaki i iritantni, dok su prirodne alternative često nežne i umirujuće.

Dostupni su različiti prirodni kozmetički proizvodi za bebe, uključujući losione, ulja, balzame i šampone. Roditelji mogu da biraju između različitih brendova ili da kreiraju sopstvene mešavine koristeći prirodne sastojke poput ulja lavande ili ekstrakta kamilice.

Gamarde tim nastoji da svoj asortiman upotpuni svime što je bebama potrebno. Kod nas ćete naći najkvalitetnije prirodne proizvode za svoje najmilije, jer težimo ka očuvanju kako prirode tako i zdravlja svih nas.

Sadržaj:

Gamarde prirodna kozmetika za bebe

Bebe su najnežnija i najosetljivija bića i njihovoj koži je potrebna posebna nega. Možete koristiti prirodnu kozmetiku za bebe da negujete kožu bez ikakvog straha od neželjenih efekata. Ova prirodna kozmetika je napravljena od biljnih i organskih sastojaka koji su bezbedni za nežnu kožu beba.

Neke od najboljih prirodnih kozmetika za bebe uključuju losione za bebe, šampone, ulja, sapune i pudere. Ovi proizvodi su dostupni u različitim prirodnim mirisima koji odgovaraju delikatnom čulu mirisa beba. Štaviše, ovi proizvodi održavaju kožu hidriranom i pomažu u razvoju zdravih ćelija kože.

Naša prirodna kozmetika za bebe ne sadrži štetne hemikalije kao što su sulfati, parabeni, ftalati i mineralna ulja. Takođe su pogodni za vegane i ne sadrže sastojke životinjskog porekla.

Prednosti prirodne kozmetike za bebe

Korišćenje prirodne kozmetike za bebe ima mnogo prednosti. Kao prvo, pravi se od potpuno prirodnih sastojaka koji su nežniji za bebinu kožu. Ovo je važno, jer je koža bebe mnogo osetljivija od kože odrasle osobe. Prirodna kozmetika takođe ne sadrži jake hemikalije koje se mogu naći u konvencionalnoj kozmetici. Ove hemikalije mogu iritirati bebinu kožu i čak izazvati dugotrajno oštećenje. Prirodna kozmetika je takođe često hipoalergena i stoga ne izaziva osip ili iritaciju. Mnogi prirodni kozmetički preparati imaju nežan miris, što ih čini savršenim za bebe.

Koje sastojke treba izbegavati prilikom kupovine prirodnih proizvoda za bebe?

Kada su u pitanju proizvodi za negu kože beba, važno je da budete svesni koje sastojke treba izbegavati. Neke komponente koje mogu biti štetne za mladu kožu uključuju mirise, parabene, sulfate i ftalate. Najbolje je tražiti proizvode koji su bez mirisa, parabena, sulfata i ftalata.

Uprkos činjenici da mnoga preduzeća koriste fraze kao što su „meko“ i „prirodno“ na svojoj ambalaži, proizvodi za negu kože beba često su puni hemikalija. Takođe nisu nužno idealni za osetljivu kožu. Takozvani „koktel efekat“ je istinit, a neki od njih mogu izazvati alergije ili iritacije. Uvek pokušajte da potražite bezbedne sastojke i etikete na pakovanju.

Koktel efektom nazivamo nepoznate interakcije koje se javljaju između hemikalija koje se zajedno koriste u svakodnevnim proizvodima. Kozmetička industrija je vredna više milijardi evra i svaki proizvođač gleda kako da dođe do smanjenja troškova i korišćenja jeftinih proizvoda koji su visoko obrađeni i hemijski dobijeni, često nusproizvodi petrohemijske industrije.

Jedna od opcija je kupovina proizvoda za negu bebine kože prirodnog ili organskog brenda. Ove vrste brendova izbegavaju štetne hemikalije i umesto toga koriste prirodnije sastojke. Druga opcija je da napravite sopstvene proizvode za negu bebine kože kod kuće koristeći prirodne sastojke. Ovo vam omogućava da tačno kontrolišete šta ulazi u proizvod i osigurava da nema štetnih hemikalija.

Koji god put da odaberete, budite sigurni da izbegavate sve proizvode za negu kože koji sadrže štetne hemikalije.

Slični naslovi koji vas mogu zanimati su:

Proizvodi koje treba izbegavati

Pripazite kakva ulja proizvodi sadrže!

Mineralna ulja se obično koriste u proizvodima za bebe kao što su losioni, ulja i maramice. Međutim, nedavna studija je pokazala da ovi proizvodi mogu biti štetni za bebe. Studija je pokazala da mineralna ulja mogu izazvati jaku iritaciju kože, pa čak i dovesti do alergija na koži. Pored toga, upotreba mineralnih ulja takođe može izazvati respiratorne probleme kod odojčadi.

Umesto proizvoda sa mineralnim uljima potražite proizvode koji su napravljeni od prirodnih sastojaka. Postoji mnogo sjajnih prirodnih opcija, tako da nema potrebe da rizikujete zdravlje vašeg deteta korišćenjem proizvoda koji sadrži mineralno ulje.

Možda bebeći proizvod sjajno miriše, ali šta stoji iza tog mirisa?

Kada su u pitanju losioni za bebe, miris sastojka je visoko na listi za izbegavanje. Miris se često pravi od ftalata, koji se dovodi u vezu sa zdravstvenim problemima i kod odraslih i kod dece. Ftalati su poznati endokrini disruptori, što znači da mogu ometati prirodnu proizvodnju hormona u telu. To može dovesti do raznih zdravstvenih problema, uključujući reproduktivne probleme i astmu. Uprkos ovim rizicima, mirisi se i dalje široko koriste u losionima za bebe i drugim proizvodima za ličnu negu. Roditelji treba da budu svesni opasnosti od ftalata i da biraju proizvode koji ih ne sadrže.

Prirodnim proizvodima protiv ekcema kod dece

Gamarde posebnu pažnju posvećuje koži sklonoj ekcemu. Ekcem je stanje koje uzrokuje da koža postane suva, da svrbi i postane upaljena. Procenjuje se da je ekcemom pogođeno oko 15-20% dece i oko 3% odraslih.

Postoji mnogo različitih tretmana za ekcem, uključujući lekove na recept i lekove bez recepta, fototerapiju i prirodne lekove. Kada birate prirodni lek za svoju bebu, želite da tražite proizvode koji sadrže sastojke koji su sigurni i nežni. Danas na tržištu možete pronaći toliko mnogo opcija da je lako biti preopterećen svim izborima.

Postoje tri glavna tipa ekcema: atopijski, kontaktni i alergijski. Atopijski dermatitis je najčešći tip, sa oko 90 procenata svih slučajeva koji se dijagnostikuje kod dece. Ovaj tip ekcema se obično razvija u detinjstvu i karakteriše ga suva, iritirana koža sa malim crvenim mrljama.

Kontaktni ekcem je drugi najčešći tip i obično pogađa decu nakon puberteta. Karakteriše ga suva koža koja svrbi sa zadebljanim crvenim mrljama koje se lako mogu ostrugati čak i noktom.

Alergijski ekcem je relativno redak oblik ekcema koji pogađa samo oko jedan procenat populacije. Ovaj tip ekcema se obično razvija u dobi od 10 do 30 godina i karakteriše ga veoma suva koža koja svrbi. Takođe može biti praćen osipom, otokom i otežanim disanjem.

Kofaktori ekcema uključuju nisku vlažnost, visoke temperature i suvu kožu. Da biste smanjili rizik od razvoja ekcema, možete koristiti ovlaživač u spavaćoj sobi. Alergeni se mogu naći na mnogo različitih mesta. Perut i grinje kućnih ljubimaca su dva uobičajena alergena pokretača astme i ekcema, kao i životinjsko krzno, grinje, kućna prašina, spore plesni i polen.

Prirodna kozmetika za bebe sadrži suncokretovo, arganovo, kokosovo ulje, ulje šipka i ricinusa, kao i aloe veru.

Sadržaj prirodnih kozmetika za bebe

Najčešći sastojci u prirodnoj kozmetici za bebe

Roditelji uvek traže najbolje proizvode za svoju decu, a to je posebno tačno kada je u pitanju kozmetika. Mnogi roditelji žele da koriste prirodne sastojke što je više moguće, ali možda ne znaju koji su sastojci najbolji za kožu bebe. U nastavku ćemo navesti najčešće sastojke u prirodnoj kozmetici za bebe koji će pomoći u borbi protiv ekcema, suve i osetljive kože.

Prvo, važno je razumeti da različite bebe imaju različite tipove kože. Neke bebe mogu biti osetljivije na određene sastojke od drugih. Dakle, uvek je važno testirati novi proizvod na maloj površini kože vaše bebe pre nego što ga upotrebite po celom telu.

Neki od najčešćih sastojaka prirodne kozmetike za bebe uključuju:

  • Aloe vera – ovaj sastojak je poznat po svojim umirujućim svojstvima i može se koristiti za lečenje suve kože, opekotina od sunca, suvu kožu i ekcem i druge iritacije kože. Prednosti aloe vere poznate su vekovima. To je sukulent koji pripada porodici ljiljana. Listovi biljke sadrže prozirni gel koji se može koristiti za lečenje raznih stanja kože. Aloe vera je veoma korisna i za kosu i nokte.
  • Kamilica – ovo je umirujući i lekoviti sastojak koji se koristi vekovima. Član je porodice Asteraceae ili Compositae, koja takođe uključuje ambroziju, belu radu (tratinčicu) i suncokret. Kamilica uglavnom raste samoniklo u mnogim delovima sveta i ima slatku aromu nalik na jabuku. Cvetovi se suše i koriste za pravljenje čajeva, tinktura i eteričnih ulja.
  • Jasmin – umirujući i stimulativni sastojak koji se može koristiti za lečenje bolesti kao što su ekcem, iritacije kože i druga kožna oboljenja. Jasmin je predivan cvet slatkog mirisa koji se vekovima koristi u tradicionalnoj medicini. Nedavne studije su pokazale da se jasmin može koristiti za lečenje brojnih bolesti, kao što je ekcem.
  • Ulje jojobe – ovo ulje je odličan hidratant za suvu kožu i može se koristiti samostalno ili pomešano sa drugim uljima kao što su arganovo ili kokosovo ulje. Ulje jojobe nije masno i brzo se upija u kožu, što ga čini odličnim izborom za one sa masnom kožom. Takođe je poznato da pomaže u kontroli akni i balansira nivo PH kože.
  • Kokosovo ulje – kokosovo ulje je odličan hidratant i može se koristiti samostalno ili pomešano sa drugim uljima kao što su argan ili jojoba. Poznato je da kokosovo ulje pomaže u poboljšanju izgleda kože, kose i noktiju. Kokosovo ulje je odličan izbor za osobe sa suvom kožom, ekcemom ili psorijazom.
  • Ricinusovo ulje – ovaj sastojak je poznat po svojoj sposobnosti da omekšava i umiruje suvu, iritiranu kožu. Ricinusovo ulje je biljno ulje koje se ekstrahuje iz ricinusovog zrna. Ricinusovo ulje se takođe može koristiti za poboljšanje izgleda strija i ožiljaka. To je prirodni emolijens, što znači da pomaže da koža ostane vlažna i hidrirana.
  • Ulje semena šipka – prirodno je antiinflamatorno, što ga čini idealnim za lečenje ekcema, psorijaze i drugih stanja kože. Ulje semena šipka takođe je bogato esencijalnim masnim kiselinama i antioksidansima, koji pomažu u ishrani i zaštiti kože.
  • Ulje suncokretovog semena – on je prirodni hidratant koji pomaže u održavanju hidratacije kože. Ulje suncokretovog semena se takođe može koristiti za lečenje ekcema i psorijaze.

Gamarde proizvodi većinom sadrže ove sastojke. Svaki sastojak je poznat po svojoj sposobnosti da ublaži suvu kožu, svrab, ekcem i psorijazu i druge iritacije kože.

Ako imate malo dete, onda znate da je njegova koža osetljiva. Šamponi za bebe, paste za zube, sapuni i kreme su neophodni da bi njihova koža bila zdrava. U stvari, mnogi od ovih proizvoda su posebno dizajnirani za osetljivu kožu mališana.

Važno je da koristite nežne proizvode koji neće iritirati kožu vašeg deteta. Potražite šampone i sapune za bebe koji ne sadrže jake hemikalije i mirise. A kada je u pitanju krema za sunčanje, obavezno izaberite onu koja je posebno napravljena za nežnu kožu dece.

Koža mališana može lako da se iziritira. Koristeći prave proizvode, možete pomoći da koža vašeg deteta bude zdrava i mekana.

Pročitajte i …

Pratite nas na društvenim mrežama

PURE BEAUTY d.o.o.

– ovlašćeni uvoznik i distributer za Srbiju, BiH, Crnu Goru i Makedoniju

PIB: 113700012
Matični broj: 21915785